typové projekty

Rodinný dům D1 – 2+kk

Rodinný dům D1 spadá svou užitnou plochou do kategorie malých domů. Jedná se o dům, který tvoří jedna bytová jednotka dispozičně řešená jako 2+kk. Ze zádveří je přístupná technická místnost, samostatné WC a obývací pokoj s kuchyňským koutem, z obývacího pokoje pak soukromá část domu – ložnice s koupelnou. Smyslem tohoto řešení bylo vytvořit cenově dostupný dům, který může dispozičně konkurovat bytům v bytovém domě a přitom nabízet luxus vlastní zahrady.

Orientační cena hrubé stavby 875 000,-Kč

Rodinný dům D2 – 5+kk

Rodinný dům D2 patří mezi větší domy, které nabízejí jejich obyvatelům dokonalé soukromí. Vstup do domu je středem štítové fasády. Ze zádveří je přístupná technická místnost a hlavní hala. Obývací pokoj je od kuchyňského koutu částečně oddělen příčkou a díky velkým francouzským oknům nabízí zajímavý výhled ven. Vedle pracovny, která může v případě potřeby sloužit i jako pokoj pro hosty, je umístěná menší koupelna. Ve druhém nadzemním podlaží se nachází dva samostatné pokoje s koupelnou přístupnou z chodby a jedna ložnice, na kterou přímo navazuje vlastní koupelna a šatna.

Orientační cena hrubé stavby 2 490 000,-Kč

Rodinný dům D10 – 6+kk

Dům D10 se po částečných úpravách dá nazývat domem dvougeneračním se společným vstupem. Větší bytová jednotka obsahuje obývací pokoj s kuchyňským koutem v přízemí, tři ložnice, pracovnu a velkou koupelnu v patře. V přízemí se nachází menší bytová jednotka, která obsahuje vlastní koupelnu a obytný pokoj. Terasa příslušející k této jednotce je umístěná v zadní části domu z důvodu zachování soukromí. Dům je zastřešen sedlovou střechou s menším sklonem a stropní konstrukce místností v podkroví kopírují její tvar po celé své výšce.

Orientační cena hrubé stavby 3 120 000,-Kč

Ceník typových projektů:

Námi dodávané typové projekty rodinných domů jsou zpracované podle aktuální vyhlášky č. 499/2006 Sb. Ve znění vyhlášky č. 62/2013 Sb. Na rozdíl od projektů individuálních však neobsahují situační výkresy stavby, tedy osazení domu do terénu, a přípojky inženýrských sítí, jelikož k provedení kompletního projektu je nutné znát pozemek, na kterém má být rodinný dům umístěn, a možnosti napojení na místní inženýrské sítě – dopracování těchto zbývajících částí projektu samozřejmě nabízíme též.

Naše typové domy jsou navrženy jako nízkoenergetické a nabízíme je ve dvou variantách – jako tradiční zděné i jako dřevostavby.

Zděné domy mají obvodové, vnitřní nosné i nenosné stěny provedeny z cihelných bloků, příčky v podkroví jsou provedeny jako zděné i sádrokartonové.  Obvodové konstrukce jsou z vnější strany opatřeny kontaktním zateplením minerální vatou s omítkou.  Stropní konstrukce jsou provedeny jako montované keramické s nabetonávkou, krov je dřevěný, střešní krytina pálená taška. Výplně okenních a dveřních otvorů mohou být plastové i dřevěné.

Nosná konstrukce obvodových, vnitřních nosných i nenosných stěn u dřevostaveb je provedena z dřevěných sloupků a opláštěna deskovými materiály. Fasáda domu je tvořena buď kontaktním zateplením s omítkou, nebo obkladem palubkami. Stropní konstrukce jsou dřevěné trámové, se záklopem, krov je dřevěný, střešní krytina pálená taška. Výplně okenních a dveřních otvorů mohou být plastové i dřevěné.

Vnitřní instalace jsou v typových domech řešeny tradičními způsoby. Vytápění a ohřev teplé vody je řešeno jako plynové (plynový kotel), popř. pomocí tepelného čerpadla voda-vzduch.  U individuálních požadavků je možné řešit i další varianty vytápění – např. pomocí krbových kamen s teplovodním výměníkem, dopojení solárních panelů do stávající soustavy, a další.

Typové projekty nabízíme v těchto stupních dokumentace a obsahují:

  1. Architektonická studie: Jedná se o základní výkresy k novému domu – jednoduché půdorysy, schematický řez a pohledy. Úkolem studie je představit budoucí dům v jednoduché formě, ukázat požadované dispozice a návaznosti jednotlivých místností, možné rozmístění nábytku a celkový vzhled domu. S architektonickou studií se lépe předjednává budoucí záměr i např. na stavebních úřadech nebo obecních úřadech.
  2. Dokumentace pro ohlášení stavby, stavební povolení: Projekt je zpracovaný podle výše zmiňovaných vyhlášek a obsahuje tyto části:  viz PROJEKTOVÁ ČINNOST.

K projektu je možné doobjednat:

  • Situační výkresy stavby: zajistíme geodetické zaměření pozemku, které je nutné pro správné osazení domu do terénu a následně provedeme požadované umístění domu na pozemek v návaznosti na komunikace, inženýrské sítě a okolní terén
  • Projekt přípojek inženýrských sítí
  • Průkaz energetické náročnosti: PENB je povinnou součástí projektu pro ohlášení nebo stavební povolení stavby a slouží k jednoduchému a jasnému zhodnocení budovy z hlediska její energetické náročnosti.

Naše typové projekty nejsou ovšem striktně dané – v případě vašich požadavků je možné provést tzv. klientské změny tak, aby výsledný dům splňoval veškeré představy jeho budoucích obyvatel. Samozřejmostí je počáteční konzultace nad projektem – nabízíme posouzení umístění vybraného domu na váš pozemek, konzultace ohledně úprav dispozic, způsobu vytápění, apod.

Základní cena projektové dokumentace (nezahrnuje osazení domu a řešení přípojek inženýrských sítí)

MALÉ DOMY – DO UŽITNÉ PLOCHY 65 m2:
ARCHITEKTONICKÁ STUDIE – 2000 Kč
PROJEKT PRO OHLÁŠENÍ STAVBY – 23000 KČ
STŘEDNÍ DOMY – DO UŽITNÉ PLOCHY 120 m2:
ARCHITEKTONICKÁ STUDIE – 2500 Kč
PROJEKT PRO OHLÁŠENÍ STAVBY – 26000 KČ
VELKÉ DOMY – UŽITNÁ PLOCHA NAD 120 m2:
ARCHITEKTONICKÁ STUDIE – 2500 Kč
PROJEKT PRO OHLÁŠENÍ STAVBY – 28000 KČ

Orientační ceny jsou uvedeny v Kč bez DPH

V ceně hrubé stavby nejsou započteny náklady na přípojky inženýrských sítí, oplocení pozemku, sadové a terénní úpravy

Dílčí změny v projektové dokumentaci jsou možné. Navýšení ceny dle rozsahu a požadavků klienta

Projekt zasíláme standartně ve čtyřech vyhotoveních. Další vyhotovení jsou možná za příplatek 1 500,-Kč (za jedno vyhotovení).